Lužická nemocnice přejde na podzim pod Krajskou zdravotní


Jednání směřují k dohodě. Krajská zdravotní poslala do Rumburku návrh smlouvy, která se týká převzetí Lužické nemocnice. K tomu by mělo dojít na podzim. Podmínkou je však uhrazení loňské i letošní ztráty.

Loňské hospodaření nemocnice skončilo ztrátou 52 milionů korun, letos na konci května už Lužická nemocnice vykazuje další ztrátu bezmála 18 milionů a finanční plán pro letošní rok počítá s deficitem až 47 milionů. Od poloviny července je nemocnice v insolvenčním řízení. Podle insolvenčního návrhu dluží dalších 37 milionů korun zdravotním pojišťovnám, bankám a dodavatelům.

„Krajská zdravotní v případě uhrazení dluhů ze strany Rumburku počítá s převzetím zdravotní péče. Jsme zde připraveni poskytovat zdravotní služby v rozsahu ambulantní péče a akutní lůžkové péče v odbornostech vnitřní lékařství, chirurgie, multioborová jednotka intenzivní péče a dlouhodobá lůžková péče. Smlouva garantuje převzetí části aktiv a části smluv včetně pracovněprávních smluv zaměstnanců tak, jak požadovalo vedení města Rumburk. Teď je na řadě tamní zastupitelstvo, aby schválilo uhrazení dluhů a umožnilo tak zrušit insolvenční řízení,“ zdůraznil Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Situace v nemocnici by péči neměla nijak ohrozit, ale v případě potíží jsou pro pacienty ze Šluknovského výběžku připravena lůžka jak v Děčíně, tak v Ústí nad Labem. Nemocnice v Rumburku zajišťuje zdravotní péči pro 55 tisíc. Do nejbližší nemocnice v Děčíně či České Lípě to mají asi 40 kilometrů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*