Mateřská škola Zvoneček v Krupce má nové lanové hřiště

  •  

Provazové překážky, prolézačky, houpačky a další prvky lanového hřiště mají od prvního červnového dne k dispozici děti na zahradě MŠ Zvoneček v Krupce. Je symbolické, že hřiště bylo otevřeno právě na Den dětí.

Hřiště bylo do užívání dětem předáno přestřižením pásky a pak již nic nebránilo tomu, aby děti z mateřské školy vše řádně vyzkoušely. „Děvčata a chlapci, přeji vám všem, abyste si hřiště co nejvíce užily a zažily hodně radosti“, řekl během zahájení provozu starosta Krupky Zdeněk Matouš, který jako zástupce zřizovatele mateřské školy poděkoval zástupcům všech společností, které náklady na zbudování lanového centra zaplatily.

Vybudování podobného hřiště bylo dlouhodobým přáním vedení mateřské školy. „Nápad k využití velké plochy zahrady u naší mateřské školy vznikl už před devíti lety. Tehdy to však mělo být dopravní hřiště. Projekt se sice zpracoval, ale nenašly se peníze na jeho vybudování“, řekla během slavnostního otevření lanového hřiště ředitelka mateřské školy Ludmila Kváčová. V průběhu času však zahrada dostala nové využití a vznikl záměr postavit pro děti hřiště s lanovými aktivitami.

Akátové dřevo je vzhledem ke svým vlastnostem vhodné pro přímý styk se zemí i vodou. Přírodní povrch bez dalších nátěrů pak zaručuje v podstatě bezúdržbový provoz hřiště. Není bez zajímavosti, že světoznámé italské Benátky také stojí na pilířích z akátového dřeva. Krupka tak očekává, že kvalitní materiál i technologie zabezpečí dlouhodobý provoz celého hřiště.

Rostislav Kadlec, Krupka


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*