Ministerstvo vnitra: Volby do Senátu koronavirus nezruší


Doplňující volby do Senátu zatím v ohrožení nejsou. Podle mluvčího ministerstva vnitra se uskuteční i s ohledem na výskyt koronaviru Covid-19 ve stanoveném termínu. Příprava voleb je ale ovlivněná situací spojenou se šířením nákazy koronavirem. Kvůli strachu z nakažení se například odhlašují lidé z členství ve volebních komisích.

„Doplňovací volby do Senátu ve volebním obvodu číslo 32, sídlo Teplice vyhlášené na 27. a 28. března se uskuteční. Doporučujeme věnovat větší pozornost hygienickým podmínkám hlasování,“ říká mluvčí Ondřej Krátoška a dodává, že ministerstvo vnitra požádalo teplický magistrát, aby instruovaly okrskové volební komise ohledně dodržování jednoduchých preventivních opatření.

Jako je zajistit přiměřené rozestupy mezi voliči čekajícími na hlasování. Kde je možné, tak ponechávat otevřené dveře, popřípadě opakovaně provádět očistění a dezinfekci klik. A také zajistit očištění a dezinfekci prostor pro úpravu hlasovacích lístků a psacích potřeb v tomto prostoru, a to rovněž opakovaně podle místní situace a vyhodnocení komise.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*