Muzeum vystavuje krásné fotky z mobilu


Neuvěřitelné panoramatické fotografie krás Ústeckého kraje o velikosti 1,5 x 0,5 metru, které pořídil, vystavuje  jejich autor Jan Jelínek ve foyer Regionálního muzea Teplice. K jejich vytvoření nepoužil žádnou drahou výbavu, ale jen mobilní telefon.

„Snažil jsem se spojit dva cíle: ukázat půvab řady lokalit našeho regionu a především prezentovat, co vše je možné ve fotografii dokázat pouze s mobilem,“ řekl původce vystavovaných záběrů o svém záměru.

Prozradil, že nápad vyzkoušet panoramatické záběry pomocí mobilu vznikl při natáčení krátkých videoklipů po Ústeckém kraji. „Výsledky naší činnosti si můžete prohlédnout na cestovatelském portálu Za Nosem.cz, jehož jsme součástí,“ dodal Jan Jelínek s tím, že právě tady jsou turistické aktivity spojeny s prezentací různých lokalit naší země.

Stávající statické snímky hodlá jejich autor v budoucnu nejen rozšiřovat, ale putovní výstavu chce doplnit také o videozáběry hradů, zámků a pamětihodností severočeského regionu. Zmíněnou činnost vítá také radní Ústeckého kraje pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová. „Každý takový počin pomáhá našemu regionu k jeho lepší prezentaci v oblasti turistického ruchu a přispívá k zlepšování obrazu kraje plného historických i přírodních památek,“ uvedla radní Sachetová.

V Teplicích mohou zájemci zhlédnout panoramatické fotografie do 30. září, poté se výstava přemístí do dalších částí Ústeckého kraje.