Na krajském úřadě proběhlo setkání Svazu měst a obcí, novým členem jsou Teplice

Foto: kr-ustecky.cz

Tradiční setkání zahájil Svaz měst a obcí České republiky v Ústeckém kraji. Na krajském úřadě se sešli představitelé obcí, měst a primátoři statutárních měst a nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček. Posledním statutárním městem, které přistoupilo do svazu, jsou Teplice. Rozhodli o tom tepličtí zastupitelé na svém posledním zasedání.

„Vedení města Teplic se bude moci podílet spolu s dalšími členy na přípravě zákonů a opatření ovlivňujících život místních samospráv. Členství ve Svazu přinese městu také možnost využívat nabídku vzdělávacích akcí a právní poradenství,“ řekla Radka Senftová z teplického magistrátu.

Nová výkonná ředitelka svazu Radka Vladyková poděkovala všem partnerům krajských setkání a seznámila účastníky se strukturou, posláním a aktivitami svazu.

„Jsem rád, že letošní krajská setkání zahajujeme právě u nás. Oceňuji projekt svazu na spolupráci se Zakarpatím a chtěl bych zde připomenout, že Ústecký kraj již s touto oblastí spolupracuje delší dobu. Mohu jmenovat otevření Českého domu regionu v Užhorodě, darování sanitního vozu od Krajské zdravotní, předání hmotných darů pro složky záchranářů v Zakarpatské oblasti a jako vrchol festival České dny v Zakarpatí, který proběhl v září loňského roku,“ řekl při setkání svazu hejtman kraje Oldřich Bubeníček.

Na jednání se řešila příprava nového programovacího období pro roky 2021 – 2027, projekty svazu, příprava sčítání obyvatel v roce 2021 a také změna stanov a volba orgánů svazu.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*