Na UJEPU probíhá letní výtvarná škola

  •  

Letní škola výtvarné výchovy probíhá v tomto týdnu v prostorách katedry výtvarné kultury v budově PF UJEP a je určena pro učitelky a učitele výtvarné výchovy na všech stupních škol a ZUŠ. Kurz je doplňující forma vzdělání v oboru výtvarná výchova a výtvarné umění, která probíhá zábavnou formou. Ve dvou skupinách se v průběhu jednoho týdne budou přihlášení setkávat, vzdělávat a tvořit.


„Na přihlášené čekají kratší přednášky o aktuálních trendech v oborech výtvarná výchova a výtvarné umění. Osobně letní školu navštíví významní čeští umělci, např. Margita Titlová Ylovsky, Radka Müllerová nebo Michaela Thelenová, odborníci v oblasti didaktiky, docentka Kateřina Dytrtová  či kolega z AVČR, specialista na baroko, Dr. Martin Krummholz.“ říká docentka  Jitka Géringová.

Účastníci letní školy si ve výtvarných ateliérech vyzkouší základy japonské tušové malby sumi-e, zažijí, co to je artefiletika, namalují si obraz s Margitou Titlovou Ylovsky, naučí se vytvořit jednoduchou webovou stránku a nahlédnou do novinek tvořivé kombinace výtvarných technik a materiálů. Zároveň si také prožijí zážitek akce a performance. Dva večery budou věnovány diskusím, sdílení zkušeností či radostí i starostí učitele výtvarné výchovy. Jeden večer přinese příklady tzv. dobré praxe.

„Letní škola výtvarné výchovy vznikla cca před pěti lety z nápadu a chuti nabídnout učitelkám a učitelům výtvarné výchovy prostor, ve kterém by si mohli znovu oživit „výtvarku“ a dozvědět se, jaké jsou novinky v oboru, vzájemně se poznat a ještě si to všechno užít,“ vzpomíná Jitka Géringová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*