Na vánoční trhy do Drážďan

Striezelmarkt Dresden

Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Striezelmarkt, začal letos 29. listopadu a končí na Štědrý den 24. prosince ve 14:00 hodin.O druhé adventní sobotě 9. prosince se koná oblíbená Štolová slavnost, která každoročně přivítá přes sto tisíc lidí a mezi nimi i tisíce návštěvníků z Česka.Start průvodu je tentokrát výjimečně mezi Zwingerem a Rezidenčním zámkem, na ulici Taschenberg (před hotelem TaschenbergpalaisKempinski). Je tomu tak z důvodu uzavírky labského mostu Augustusbrücke a přilehlého náměstí Schlossplatz. Pódiový program probíhá již od půl desáté ráno. Speciální program je ale připraven na každý adventní víkend. Hned o prvním víkendu bude slavnost velkého adventního kalendáře, který se Striezelmarktu nachází v rohu směrem kostel Kreuzkirche. Pořadatelé připravili na tento víkend dvakrát 583 adventních kalendářů, které rozdají dětem.

Luxusní hrníčky, vánoční pošta a pásky pro malé děti

V turistickém centru v severovýchodním rohu Striezelmarktu bude letos poprvé k dostání luxusní varianta hrníčku na svařák s ručně pozlaceným písmem. Naproti infocentru můžete odeslat svůj vánoční pozdrav ze Striezelmarktu s novou adventní známkou s motivem herrnhutské čili ochranovské hvězdy. Pohledy je možné posílat i do Česka, je potřeba dát na ně ale dostatečné poštovné. Službu zajišťuje soukromá saská pošta PostModern. Rodiče malých dětí si v turistickém infocentru (a rovnět ve stánku PostModern a rovněž v domečcích v dětském koutku) mohou vyzvednout žlutou pásku, na níž napíšou své mobilní číslo a kterou připevní své ratolesti na ruku pro případ, že se dítko na trhu ztratí. Pásku sponzoruje obchod s nábytkem IKEA a je to současně kupón na pět euro do IKEA pobočky v Elbeparku v drážďanské čtvrti Mickten.

WiFi na Striezelmarktu

Letos poprvé bude na Striezelmarktu bezplatné WiFi. Na trhu bude osm míst s vysílači a organizátoři doufají, že tato síť vydrží i zátěžovou zkoušku, kterou bude Štolová slavnost.