Nehod oproti roku 2016 přibylo, dopravní policie bilancovala


Při dopravních nehodách v loňském roce narostl počet dopravních nehod o 636 oproti roku 2016. Policie v našem kraji v roce 2017 šetřila celkem 10 638 nehod, při kterých bylo 47 osob usmrceno, 198 osob těžce zraněno a 1 833 osob zraněno lehce.

Hlavní příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, následovaný nepřiměřenou rychlostí. Přibylo i nehod pod vlivem alkoholu. Nejčastěji se nehody v roce 2017 stávaly v pátek a v říjnu a na místních komunikacích. Nejvíce nehod se stalo v okrese Ústí, následované Děčínem, a nejvíce smrtelných nehod se stalo v okrese Louny, následované Litoměřicemi. Jak jsou na tom jiné okresy, najdete níže.

„Musíme konstatovat nárůst počtu dopravních nehod i nárůst v počtu usmrcených a těžce zraněných osob. Za nejčastější příčinu dopravních musíme označit nesprávný způsob jízdy, zejména nevěnování se řízení. Proto budeme hledat možnosti, jak vývoj nehodovosti ovlivnit. Zapomínat nesmíme ani na důležitost být viděn, chodci jsou nejzranitelnější účastníky silničního provozu,“ řekl na bilanční tiskové konferenci Jiří Ušák, vedoucí odboru služby dopravní policie KŘP Ústeckého kraje

Ve vztahu k dostavěné dálnici D8 vedoucí dopravního odboru Ušák zdůraznil, že dálnice je z hlediska počtu nehod i jejich následků nejbezpečnější komunikací a také představil priority dopravní policie v Ústeckém kraji, mezi které mj. patří preventivní působení policistů v silničním provozu.