Nemocnice v Litoměřicích není na prodej, rozhodli místní

  •  

Občané Litoměřic se v pátečním referendu vyjádřili jasně, nemocnice se prodávat nebude. Hlasovalo 52,31% lidí a z toho se 95,87% vyslovilo proti prodeji nemocnice. K platnosti referenda stačí účast 35% oprávněných voličů. Výsledek je proto závazný pro vedení města.

„My jsme však již dříve deklarovali, že jednáme a budeme dále jednat s Ústeckým krajem o možnostech začlenění do Krajské zdravotní, která úspěšně provozuje pět dalších nemocnic v Ústeckém kraji,“ řekl na webu města starosta Ladislav Chlupáč, kterého potěšila vysoká volební účast. A to i přesto, že se referendum nekonalo zároveň s krajskými volbami na podzim příštího roku, jak prosazoval přípravný výbor referenda. „Věřil jsem, že lidé v takto důležité záležitosti k referendu přijdou a vyjádří svůj názor. Nejistotu totiž nebylo možné s ohledem na zájmy nemocnice prodlužovat o další rok,“ vysvětlil starosta.

Referendu předcházela masivní informační kampaň vedená jak městem Litoměřice, tak i přípravným výborem referenda. Oběma stranám totiž šlo o to samé – dosažení co nejvyšší volební účasti pro platnost referenda. Veřejnost v něm potvrdila, že nechce, aby nemocnici vlastnil a provozoval soukromý subjekt. Nechce si tak ani vyslechnout nabídky soukromých subjektů v otevřené soutěži, jak zamýšlela radnice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*