Nepokutoval i vás? Dopravní policista si nechával pro sebe část pokut


Dopravní policista z Ústeckého kraje si ukládáním pokut vydělal více než čtyřicet tisíc korun, obvinila ho Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Příslušník v rámci výkonu služby prováděl silniční kontroly v Ústeckém kraji. Při vypisování části pokutového bloku, který se předává přestupci, zapsal vyšší částku a nižší částku zapsal na část bloku, který se odevzdává i s vybranou finanční hotovostí na útvaru. Finanční rozdíl si ponechal a obohatil se tak ve více než stech případech,“ popisuje způsob, jak policista podváděl mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová.

Policista z Ústeckého kraje se obohatil nejméně o 40 200,- Kč a je obviněn ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby. V případě prokázání mu hrozí 1 až 5 roků za mřížemi nebo zákaz činnosti.

Generální inspekce bezpečnostních sborů žádá i ostatní řidiče z Ústeckého kraje, kterým byla uložena příkazem pokuta na místě zaplacena v období od 1. ledna2018 doposud a vypsanou část pokutového bloku stále ještě vlastní, ať zavolají na telefonní číslo 974 839 734. Bloková pokuta vypadá takto – bod č. 1 až 6 je vypsán formou průpisu. Bod č. 8 (částka) je dodatečně vypsaný propisovací tužkou.