Nexen Tire koupil od kraje pozemky v zóně Triangle


Zastupitelé Ústeckého kraje schválili uzavření kupní smlouvy s jihokorejskou společností Nexen Tire Corporation Czech, kterou dojde k prodeji pozemků v zóně Triangle na Lounsku. Korejský výrobce pneumatik hodlá v konečné fázi zaměstnat až 1500 lidí.

Vláda přijala v březnu letošního roku usnesení, ve kterém se zavázala k vyplacení kompenzací za slevu za pozemky, které společnosti Nexen prodává Ústecký kraj. Celkem by se mělo jednat o 293 milionů korun. „Ještě v letošním roce nám vláda přislíbila poskytnout garance ve výši 113 milionů korun. Finance chceme využít na vybudování dalšího zázemí pro zaměstnance i dodavatele. Chceme také vybudovat požární zbrojnici přímo v areálu zóny,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Jsme si vědomi toho, že máme zpoždění oproti původnímu harmonogramu, nicméně uděláme maximum pro to, abychom dopady tohoto zdržení minimalizovali. Děkujeme tímto představitelům Ústeckého kraje za dosavadní součinnost a těšíme se na naše další regionální působení, která bude mimo jiné znamenat výrazné navýšení počtu pracovních míst v technických oborech,“ slíbil Petr Pospíšil z Nexen Tire.

Společnost chce na Lounsku vyrábět pneumatiky pro osobní a lehké nákladní automobily. Předpokládaná produkce továrny je až 12 milionů pneumatik ročně. Rozloha závodu bude činit 65,4 hektaru, což odpovídá přibližně ploše 15 fotbalových hřišť. Během následujícího roku zahájí korejský výrobce pneumatik na Žatecku a v okolí nábor zaměstnanců.