Nová herna zpříjemní malým pacientům pobyt v děčínské nemocnici

Foto: Petr Sochůrek, KZ a. s.

Interní lůžková stanice Dětského a dorostového oddělení děčínské nemocnice se pyšní novou hernou. Jde o prostor, kde si malí pacienti během léčby nejen hrají, ale také jedí, učí se nebo ho využívají k dalším aktivitám během nemocniční léčby.

„Myšlenku zrekonstruovat hernu na našem dětském oddělení odstartovala charitativní akce „Krása pomáhá dětem“, kdy z výtěžku v roce 2018 na zdravotnické pracoviště putovala částka 130 tisíc Kč, kterou doplnily finance od dalších dárců. Chtěl bych poděkovat všem, kteří v dnešní době, kdy jsou prezentovány hlavně globální projekty, myslí na své lokální místo, ve kterém žijí, pracují, podnikají,“ řekl Michal Hanauer, ředitel Nemocnice Děčín.

Primářka dětského a dorostového oddělení v děčínské nemocnici Renata Přibíková se k poděkování připojila. „Věřte, že naše herna je mnohočetně využívána. Napočítali jsme, že je to taková místnost pět v jednom. Jsme skutečně rádi, že se podařilo hernu rekonstruovat. Děti na interní lůžkové stanici tráví mnohem více času než na chirurgické, kde jsou jeden den operováni a zpravidla druhý den jdou domů. Doba hospitalizace na dětské lůžkové interní stanici bývá zhruba týden. Děkuji za finanční pomoc především charitativní akci „Krása pomáhá dětem“, děčínskému basketbalovému klubu, společnosti Armex Group, spolku Andělé bez křídel a projektu Maminky pomáhají dětem, místním zástupcům Armády České republiky, jejichž slogan je čest, sláva a odhodlanost. Musím také poděkovat svým kolegyním, které se staly architektkami této nové herny,“ dodala Renata Přibíková.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*