Novorozence v nemocnicích ohlídají nové monitory dechu

  •  

Ústecká Masarykova, mostecká, děčínská a chomutovská nemocnice získaly v současné době od Nadace Křižovatka třiatřicet nových monitorů dechu v hodnotě 98 010,- Kč pro miminka hospitalizovaná na dětských odděleních.

Tyto přístroje pomáhají předejít úmrtí dítěte na syndrom náhlého úmrtí kojenců, tedy na selhání dechu, dušení, či dávení během spánku. Trvale detekují pohyby dítěte, a pokud se dechová akce zastaví, spouští zvukový a optický signál.

Nemocnice Most převzala 10 monitorů dechu v prostorách Dětského a dorostového oddělení.

„Chtěl bych poděkovat za nové monitory dechu, které zdravotníkům pomáhají hlavně při péči o nedonošené děti. Je to pro nás opravdu velký pomocník a s Nadací Křižovatka spolupracujeme již několik let. Chtěl bych vyzdvihnout, že si sami hlídají životnost monitorů a díky sponzorům je pravidelně obměňují,“ řekl Jiří Biolek, primář Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Most.

Dvanáct přístrojů pro Novorozenecké oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a pět pro Dětské oddělení Nemocnice Děčín převzali zdravotníci ústeckého novorozeneckého oddělení.

„Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho oddělení. Využíváme je zejména u nedonošených a nezralých novorozenců. Kromě nás zdravotníků je stále častěji využívají i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu domů,“ uvedl Patrik Hitka, pověřený vedením ústeckého novorozeneckého oddělení.

Předání šesti monitorů dechu proběhlo i v Nemocnici Chomutov.

„Vzhledem k nutné obnově přístroje vždy po dvou letech jsme moc rádi, že jsme díky sponzorům získali od Nadace Křižovatka nové monitory,“ doplnil Jiří Kroh, primář Dětského oddělení Nemocnice Chomutov.

„Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství a setkání se SIDS (Syndrom náhlého úmrtí kojenců). Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé ČR,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*