Novou lípu k výročí republiky vysadili v chomutovské nemocnici


Studenti Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa v chomutovské nemocnice vysadili lípu. Národní strom s listy připomínajícími tvarem srdce je považován za symbol svobody.

„Máme rok 2018 a letopočty s osmičkou jsou pro naši zemi osudové. Dnešním vysazením lípy si připomínáme 100 let od vzniku Československa. Letos byly v chomutovské nemocnici realizovány investice za více jak sto milionů korun, ať už jde o nové pracoviště magnetické rezonance, nový stravovací provoz nebo zmodernizované zdravotnické pracoviště nukleární medicíny. Při této příležitosti musím poděkovat všem zaměstnancům nemocnice, místní zdravotní škole za bezmála padesátiletou spolupráci s našimi zdravotnickými pracovišti. Nové představenstvo pod vedením Jiřího Nováka nastartovalo etapu rozvoje celé Krajské zdravotní, za což si vysloužila ocenění v TOP 100 nejstabilnějších firem v České republice za rok 2018. Poděkování patří i našemu jedinému akcionáři, kterým je Ústecký kraj,“ zmínil ve svém úvodním slově Radek Scherfer, místopředseda představenstva Krajské zdravotní.

Ředitelka Nemocnice Chomutov Irena Voříšková doplnila, že s chomutovskou střední školou úzce dlouhodobě spolupracují. „Vychováváte nám budoucí zdravotní sestry. V letošním roce tomu bude již padesát let. Navíc tento park byl před několika lety dán do správy vašim studentům, aby se na zdejší zeleni učili parkové úpravy. Poděkování patří hlavně Krajské zdravotní, která vytváří takové podmínky, aby se v chomutovské nemocnici mohli školit budoucí zdravotníci a jednotlivá oddělení odpovídala trendům medicíny 21. století,“ řekla Irena Voříšková.

Ředitel Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy Jan Mareš uvedl, že celá akce je aktivitou žákovského parlamentu. „Vy studenti jste ti, kteří vytváří spolupráci mezi naší školou a nemocnicí. Vy zde budete po dokončení studia případně pracovat. Samozřejmě poděkování patří vedení Krajské zdravotní, za spolupráci s námi. Jak již padlo, zanedlouho bude pod nás spadající zdravotní škola slavit padesátileté výročí. Stromu republiky přeji, ať rozkvétá tady v nemocnici dalších padesát, sto, sto padesát let a pomáhá nám čistit zdejší životní prostředí,“ dodal ředitel Mareš.

Studenti žákovského parlamentu ke kořenům stromu položili artefakty dnešní doby, jako mince, listiny školy, firemní časopis Krajské zdravotní, Infolisty a další. Významnou akci doprovázel kulturní program a zazněla i státní hymna České republiky.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*