Novou magnetickou rezonanci mají v chomutovské nemocnici


Radiodiagnostické oddělení chomutovské nemocnice má pro své pacienty připraveno zcela nové pracoviště. V přízemí pavilonu C je umístěn vysoce specializovaný přístroj – magnetická rezonance (MR). V rámci Krajské zdravotní jde o v pořadí už třetí pracoviště pro MR, po Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, kde jsou MR dvě (1,5 T a 3 T) a Nemocnici Teplice. Chomutovská MR bude celkově čtvrtou v Ústeckém kraji.

„Cena vybudování nového pracoviště magnetické rezonance dle veřejné zakázky je 10,5 milionu Kč včetně DPH. Samotná magnetická rezonance 1,5 T se zaměřením také na onkologii a mamocentrum byla pořízena za částku 32 851 956 Kč včetně DPH. Příprava prostor byla financována s investiční podporou Ústeckého kraje a nákup přístroje z dotace Ústeckého kraje – Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje – 2016,“ rekapituloval nejdůležitější údaje při představení pracoviště v pátek 3. srpna Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Dobrou zprávou je, že Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR, tzv. přístrojová komise, vydala souhlasy s tím, že Krajská zdravotní může zakoupit magnetickou rezonanci také pro své nemocnice v Mostě a Děčíně,“ dodal Jiří Novák.

„Děkuji Milouši Dernerovi, že se ujal v nové roli koordinátora péče v radiodiagnostice v rámci KZ i tohoto pracoviště a vychovává své nástupce také v nemocnicích v Děčíně a Mostě, kde ještě budeme MR instalovat,“ řekl Petr Fiala, generální ředitel KZ.

Ředitelka Nemocnice Chomutov Irena Voříšková poděkovala předsedovi představenstva za to, že jeho realizované záměry vyvrátily dřívější obavy některých zaměstnanců, že se na chomutovskou nemocnici nemyslí.

„Jste důkazem toho, že se na tuto nemocnici myslí. Je to vidět na otevírání mnoha nových provozů a oddělení. Věřím, že se brzy sejdeme po dokončení největší investiční akce, kterou bude vybudování Emergency a nového pracoviště operačních sálů a jednotek intenzivní péče,“ dodala Irena Voříšková a připojila poděkování managementu společnosti, kolegům a všem ostatním zaměstnancům, kteří se na rozvoji nemocnice v Chomutově podílejí.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*