Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko slaví jubileum

Foto: ceskesvycarsko.cz

Bohatý program pro rodiny s dětmi, stánky s lokálními výrobky a občerstvením, zábava pro nejmenší, komentované prohlídky expozice Českého Švýcarska. To a mnoho dalších lákadel čeká návštěvníky sobotní akce na Křimickém náměstí v Krásné Lípě, kterou vyvrcholí oslavy 20 let od založení obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

„Náš region nabízí úžasné lokální produkty a služby. Řada výrobků sklízí úspěch nejen za hranicemi Ústeckého kraje, ale také v zemích Evropy. Jsme proto rádi, že je můžeme představit i návštěvníkům sobotního jarmarku, který pořádáme u příležitosti výročí 20 let od založení Obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko. Akce je rovněž velkým poděkováním našim parterům, kteří nás v rozvoji aktivit udržitelné turistiky dlouhodobě podporují, říká Jan Šmíd, ředitel společnosti České Švýcarsko.

Lahodné pokrmy, výstava i elektrokola

Hlavní slovo na jarmarku dostanou špičkové pochutiny. Například pro milovníky masových pokrmů budou připraveny vyhlášené dobroty Jirmana Zvěřiny z Dolní Poustevny. K výbornému zvěřinovému guláši se bude podávat čerstvé pečivo z krásnolipské Chodské pekárny. Návštěvníci ale ochutnají i prvotřídní chutney, džemy, pesta a horký sirup od Petra Psoty z Kytlic. Nabídku doplní manželé Jindrovi a jejich domácí sýry z kozí farmy Merboltice. Chybět nebude ani horká čokoláda z místní rukodělné čokoládovny Mana a voňavá káva od Bohemian Coffee House z Rumburka. Pro fanoušky piva své dveře otevře již dopoledne restaurace místního pivovaru Falkenštejn, který láká na ochutnávku svrchně kvašených piv i denní menu.

Hosté mohou také zavítat ke stánkům partnerů jako je DÚKmobil Dopravy Ústeckého kraje a destinace Lužické a Žitavské hory. Prezentovat se bude i zámek Děčín, zámek Šluknov a Česká Kamenice. A kdo by si rád sobotu užil akčněji, může se projet na elektrokole z rent-your-ebike Milana Dařiny z Vysoké Lípy.

Před Domem Českého Švýcarska na Křinickém náměstí v Krásné Lípě vyroste výstava přibližující dvacetiletou historii společnosti. Zajímavosti a klíčové milníky Českého Švýcarska bude prezentovat až do konce listopadu.

Ambicí sobotních oslav je zároveň osvěta veřejnosti. Vedle ukázky řezbářského řemesla budou připraveny stánky s tematikou environmentálního vzdělávání a výchovy Národního parku České Švýcarsko. Součástí akce jsou i programy pro školy pod taktovkou Schrödingerova institutu Rumburk a chybět nebude ani stánek MAS Český Sever Varnsdorf. Rodiny s dětmi se zase mohou těšit na hry a komentované prohlídky v 11:00 a 14:00 hodin v rámci expozice Domu Českého Švýcarska s názvem „Za tajemstvím krajiny Českého Švýcarska“.

Sobotní oslavy 20 let Českého Švýcarska začínají 16. října v 9:00 hodin a potrvají do večerních hodin dle zájmu návštěvníků.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*