Plicní pavilon v mostecké nemocnici je hotový


V mostecké nemocnici byl slavnostně otevřený plicní pavilon E, jenž prošel revitalizací. Rekonstrukce spočívala ve výměně oken, zateplení objektu včetně nové střechy, instalace nového zábradlí před budovou a malování interiérů.

Jde o další krok v plánované dlouhodobé revitalizaci mostecké nemocnice, která začala – stejně jako v dalších čtyřech krajských nemocnicích – s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014. A to jen tři týdny poté, co Krajská zdravotní otevřela v Mostě veřejnou část Nemocniční lékárny, kterou přestěhovala do rekonstruovaných prostor v prvním nadzemním podlaží pavilonu A.

„Každá nemocnice Krajské zdravotní má pracoviště, které je takovou výkladní skříní, kterou se může chlubit. Byl bych rád, kdyby to v mostecké nemocnici bylo právě plicní oddělení. Děkuji všem, kteří se na jeho kvalitním fungování podílejí, paní primářce, zdravotnickým i nezdravotnickým pracovníkům, a přeji vám do budoucna vše dobré,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

„Díky rekonstrukci pavilonu E v areálu mostecké nemocnice došlo k výraznému zlepšení komfortu pro pacienty během jejich pobytu v nemocnici. Pevně věříme, že tato investice povede k navýšení spokojenosti nejen naší klientely, ale i stávajícího  personálu,“ uvedly MUDr. Hana Mrázková, primářka plicního oddělení a vrchní sestra Naděžda Dohnalová.

Konečná cena díla dle veřejné zakázky je 13,8 milionu korun. Zhotovitelem byla společnost Raeder Falge, s.r.o. Kolaudační souhlas byl vystaven 24. 5. Investici podpořil Ústecký kraj. Související je zakázka na instalaci zábradlí před budovou E s cenou 142 780 korun.

V mostecké nemocnici byla dokončena i ambulantní část a administrativní zázemí dětského a dorostového oddělení za 5,3 milionu.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*