Po městech kraje jezdí ekologičtější hromadná doprava

ilustr. obr.

Ulice měst v kraji brázdí stále ještě mnoho dieselových autobusů, ale to se postupně mění. Do hromadné dopravy razantněji pronikají bezemisní či nízkoemisní vozy. Prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) získal Ústecký kraj 88 vozidel MHD v hodnotě 751 milionů Kč. Jedná se o mix vozů poháněných CNG a elektřinou včetně trolejbusů.

„Obyvatelé Ústí nad Labem mohou díky programu IROP využívat 9 parciálních trolejbusů a 15 nízkopodlažních bezbariérových autobusů s pohonem CNG, 15 nízkopodlažních trolejbusů a 15 nízkoemisních CNG autobusů provozuje Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova. 26 nízkopodlažních CNG autobusů jsou pak k dispozici obyvatelům Děčína, Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova získal pak pět nových nízkopodlažních tramvají, město Bílina pak získalo tři elektrobusy,“ říká Viktor Kruml, ředitel územního odboru Centra pro regionální rozvoj České republiky v Ústí nad Labem.

Další prostředky mohou dopravní podniky v městech Ústeckého kraje žádat v rámci aktuální podpory uhelných regionů. Do projektu Nízkoemisní a bezemisní vozidla pro uhelné regiony se mohli žadatelé hlásit během léta a podzimu a jejich žádost nyní zpracovávají.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*