Po seriálech Rapl a Most! se u nás natáčí Sever

Foto: FkÚk

Šestidílný seriál Sever, který režíruje Robert Sedláček, bude mít premiéru sice až na podzim, ale už teď se v Bílině a také v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích či Litoměřicích natáčí. První klapka padla loni v prosinci a dotočeno by mělo být do května.

Hlavní roli kriminalisty hraje Jiří Mádl. „Ten se snaží vyřešit reálné kauzy, které se tu před lety staly. Jednou z nich je kauza solární elektrárny z roku 2010, která je vlastně hlavní dějovou linkou,“ uvedl producent Petr Bílek.

Jiří Mádl si roli tichého kriminalisty, který bojuje za spravedlnost, užívá. „Hraju Petra Svobodu, který pracuje původně na úřadě. Už tam se mu ale nelíbí některé praktiky a chtěl by je napravovat. Trpí až chorobnou touhou po spravedlnosti a s příchodem k policii mu tato vlastnost přinese ještě víc problémů, než měl na úřadě,“ odtajnil Mádl svou postavu.

Děj je zasazen do Bíliny, kde hlavní hrdinové minisérie žijí i pracují. „Bílina není jen pouhým městem, Bílina je životní styl. Je to neuvěřitelné místo. Fascinuje mě okolí a nedaleký kopec Bořeň,“ rozpovídal se Mádl o natáčení.

Po seriálu Rapl 2 a Most! se tak Ústecký kraj opět stal oblíbenou lokalitou pro natáčení produkce České televize. „Kromě Severu se v regionu vystřídala německá produkce s filmem The Wall. Perličkou bylo, že se štáb Severu s německou produkcí střídal na jedné lokaci během několika hodin,“ prozradila Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

V kraji se točí také film Atlantic Crossing, seriál BBC World on Fire, točili zde studenti FAMU. V nejbližších dnech se bude natáčet dokumentární film o Antonínu Kratochvílovi a na jaře pak celovečerní film Ondřeje Trojana Bourák.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*