Po víkendu budou zahájeny práce na dálnici D8

ilustr. obr.

Práce na D8 začnou 15. dubna a předcházet jim bude rozmístění dopravního značení o víkendu 13. a 14. dubna. Během rekonstrukce dojde k opravě asfaltobetonové vozovky v úseku dálnice D8 v km 37,300 – 48,300 a v oblasti mimoúrovňových křižovatek Doksany (Exit 35) Lukavec (Exit 45). Opravy, které jsou rozděleny do několika etap, se budou provádět do podzimu 2020.

„Aby byl v místě maximálně možně zachován provoz, budou práce probíhat v celkem pěti etapách, to vždy při úplné uzavírce jednoho jízdního pruhu v daném úseku. Vzhledem k tomu, že se práce neobejdou bez dopravního opatření, chtěli bychom požádat všechny řidiče o dodržování stanovených rychlostí,“ řekla Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

Stavba se nachází v okresu Litoměřice. Oprava vozovky zahrnuje výměnu asfaltového krytu s provedením recyklace za tepla u podkladní vrstvy. V úsecích s výskytem poruch bude navíc provedena sanace podkladních vrstev, případně lokální sanace. Součástí opravy bude dále výměna monolitických betonových žlabů, kompletní výměna krajních svodidel, výměna sčítačů dopravy a meteočidla. V rámci stavby bude obnoveno vodorovné dopravní značení. Na mostních úsecích bude mimo novou obrusnou asfaltovou vrstvu provedena také výměna dilatačních mostních závěrů.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*