Počasí nutí silničáře v horách pracovat nepřetržitě

Foto: kr-ustecky.cz

Krušné hory postihla v uplynulých dnech sněhová kalamita. Během krátké doby napadlo velké množství sněhu a navíc vše komplikoval silný vítr. Silničáři však vyjíždí za každého počasí a pracují na tom, aby horské silnice byly co nejlépe průjezdné, i kdyby jen se zimní výbavou a zvýšenou opatrností.

Při kontrole stavu silnic v Krušných horách a průběhu odstraňování následků kalamity doprovázel vedoucího chomutovského provozu Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Vladislav Smetana i náměstek pro dopravu Jaroslav Komínek. Navštívili dispečink v Kovářské, kde se v té době řešilo vyproštění dvou kamionů, které vyrazily do hor bez sněhových řetězů. Takové podcenění klimatických podmínek bohužel není ojedinělé.

„Silničáři mají můj velký obdiv. Pracují v náročných podmínkách, musí si poradit s provozem, hrabat sníh a sypat silnice, ostatní řidiči vůči nim mnohdy nejsou tolerantní, neuvědomují si, že vozidlo údržby silnic potřebuje určitý prostor. Rád bych poděkoval řidičům autobusů a dopravcům, kteří nám pomáhají se zajištěním dopravy. Většina z nich si asi neuměla představit, jaké podmínky je tady na horách mohou potkat. Jejich práce je o to náročnější, že mají zodpovědnost za bezpečí svých cestujících,“ uzavřel náměstek Jaroslav Komínek.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*