Pohledávky k rumburské nemocnici přihlásila i Krajská zdravotní


O konkurzním řízení Lužické nemocnice už před časem rozhodl ústecký krajský soud. Věřitelé, mezi něž patří i Krajská zdravotní (KZ), měli dosud prostor na přihlášení svých pohledávek. Pohledávky Krajské zdravotní k rumburské nemocnici v úhrnu představují k polovině října částku 646 460 Kč. Informoval o tom předseda představenstva KZ Jiří Novák.

„Krajská zdravotní postupuje standardně, stejně jako další věřitelé rumburské nemocnice. To ale nic nemění na našich dřívějších prohlášeních. Proto za vedení společnosti znovu zdůrazňuji, že jeho postoj k řešení situace ve Šluknovském výběžku ve věci zajištění zdravotní péče je dlouhodobě konzistentní a máme vůli ji řešit,“ řekl předseda představenstva.

„Krajská zdravotní je v rámci kapacit zdravotnických oddělení jednotlivých nemocnic připravena pomoci pokrývat potřebu poskytování zdravotních služeb pro obyvatele tohoto regionu a napomoci k řešení této situace a ke stabilizaci poskytovaných zdravotních služeb v regionu. Toto je, pokud jde o specializovaná zdravotnická pracoviště děčínské nemocnice a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, již dlouhou dobu realitou,“ připomněl Jiří Novák.

Loňské hospodaření nemocnice skončilo ztrátou 52 milionů korun, letos na konci května už Lužická nemocnice vykázala další ztrátu bezmála 18 milionů a finanční plán pro letošní rok počítá s deficitem až 47 milionů. Nemocnice dluží dalších 37 milionů korun zdravotním pojišťovnám, bankám a dodavatelům.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*