Policie hledá tři důležité svědky


Okolnosti kolem vážného zranění mladíka, který spadl z Pastýřské stěny, prověřuje policie a obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc se svědectvím. „Policisté žádají svědky, kteří by mohli poskytnout podstatné informace k případu a pomoci nám tak objasnit okolnosti, za jakých ke zranění nezletilého došlo,“ říká policejní mluvčí Daniel Vítek.

Rodiče čtrnáctiletého chlapce se na policii obrátili 17. listopadu, kdy už ho několik hodin pohřešovali. „Na základě oznámení byla zorganizována pátrací akce, při které policisté pohřešovaného nalezli velmi vážně zraněného v nepřístupném terénu pod Pastýřskou stěnou v Děčíně, chlapec byl transportován do nemocnice, kde je dosud hospitalizován,“ popisuje policejní mluvčí.

Když rodiče volali na synův mobil, přijal hovor muž, který měl telefon najít na skále v této lokalitě. „Otec chlapce jel na místo a u brány do hotelu Nebíčko mu mobilní telefon předal starší pán věkově kolem 70 let, který nosil brýle, byl silnější postavy a na hlavě měl čepici, který tam byl s dalším mužem. Ten měl na sobě béžovou bundu, byl mladší než druhý muž a byl vysoké a štíhlé postavy. Jednu ruku zavázanou v obvazu. Spolu s nimi tam byla i žena kolem 70 let, silnější postavy. Všichni měli snad být z Ústí nad Labem,“ pokračuje mluvčí.

Policisté hledají nejen tyto tři důležité svědky, ale i další, kteří se 17. listopadu od rána do poledních hodin pohybovali v okolí Pastýřské stěny. „Žádáme o jakékoli informace k výskytu a pohybu nezletilého, který je 175 cm vysoký, má modré oči, blond krátké vlasy, hubenou postavu, na sobě měl zimní oranžovo žlutou bundu s kapucí, světlé tepláky a na nohou černé tenisky, aby podali svědectví děčínským kriminalistům na číslo 603 187 081, nebo se obrátili na linku 158,“ uzavírá Daniel Vítek.