Potravinová sbírka pomůže potřebným


Také letos mohl každý z nás pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Prostřednictvím potravinové banky pak potraviny poputují například do dětských domovů, azylových domů pro matky s dětmi, domovů pro seniory a podobně. Letošní rok se sbírka konala poprvé dvakrát, na jaře a nyní na podzim.

„Letos jsme poprvé sbírku realizovali ve dvou teplických obchodech, v Penny u Červeného kostela a v Albertu v OC Olympia, proto jsme potřebovali i více dobrovolníků,“ říká jedna z koordinátorek sbírky Barbora Vernerová z teplické neziskové organizace Květina.

Organizaci Květina bylo letos darováno celkem 1 722 kilogramů trvanlivých potravin a drogistického zboží. „Dárci byli velmi štědří. Nejvíce máme těstovin, cukru, mléka, polévek, sladkostí pro děti, ale dostali jsme i dětské pleny či sunary. Tímto bych ráda poděkovala všem, kteří sbírku podpořili, tedy všem dárcům, našim dobrovolníkům, ale i organizátorům sbírky,“ dodává Barbora Vernerová.

Do podzimní potravinové sbírky se zapojilo celkem 754 prodejen z celé republiky a bylo vybráno rekordních 382 tun potravin a drogistického zboží. Podzimní sbírka probíhala našem kraji v okresech Litoměřice, Děčín, Teplice a Ústí nad Labem celkem se ve všech čtyřech okresech podařilo vybrat 18 217 kilogramů potravin a drogerie.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*