Požár ve Vejprtech způsobil otevřený oheň


Vyšetřovatelé už znají příčinu požáru v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech. Požár vznikl od otevřeného ohně. Hořet začalo ve společenské místnosti a to nejspíš na gauči. Vyšetřující policisté zároveň vyloučili, že by požár způsobila technická závada. Při tragické události zahynulo v neděli 8 klientů domova. Nikdo neuhořel, všechny oběti se udusily kouřem.

„Technická závada byla dosavadním prověřováním vyloučena, požár byl pravděpodobně iniciován při manipulaci s otevřeným ohněm. Vyloučili jsme to, že by požár způsobil někdo, kdo neměl do objektu přístup. Ohnisko požáru jsme určili ve společenské místnosti,“ vysvětluje vedoucí odboru obecné kriminality Martin Charvát.

Kriminalisté v současné době požár vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti a za to hrozí pachateli v případě uznání viny až 8 let vězení.

Zároveň se kriminalisté se vyjádřili k protipožárním opatřením, které jsou v domově Kavkaz. „Byly zde nainstalovány protipožární dveře, které oddělovaly jednotlivá patra od centrálního schodiště, to je zatím vše, co jsme zjistili. Žádné další protipožární opatření dosud zjištěny nebyly,“ upřesnil Zbyněk Dvořák, náměstek krajského policejního ředitele.

Podle starostky Vejprt Jitky Gavdunové byly v domově na toaletách, kam chodili klienti kouřit instalovány požární hlásiče. Opravy požárem poškozeného domu by mohly začít příští týden. Do oprav není možné spodní patro budovy využívat.

Domov pro zdravotně postižené ve Vejprtech zachvátil tragický požár 19. ledna nad ránem, při něm přišlo o život 8 lidí.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*