Přichází Evropská letní filharmonie a sbor

  •  

Projekt Viva la musica úspěšně pokračuje v podobě 12. ročníku Evropské letní filharmonie a sboru ve městech Chemnitz a Chomutov.

Evropská letní filharmonie a sbor je speciální projekt, který sdružuje mladé i starší, profesionální i amatérské hráče a zpěváky. Atmosféra společně nacvičeného a předvedené hudebního díla je neopakovatelná a užijí si ho nejen diváci, ale také samotní aktéři. Proto si „letní filharmonie a sbor“ drží již 12 let svoje nadšené příznivce.

„Koncertním vystoupením pod širým nebem předchází několikadenní nácvik jak s instrumentalisty, tak se sboristy. Pět dní se bude v Chemnitz intenzivně zkoušet, což bude pro všechny velmi náročné a zároveň stmelující,“ vysvětluje Luboš Hána z katedry hudební výchovy PF UJEP, dirigent velkého mezinárodního sboru.

Projekt letní filharmonie a sboru je neziskový a většina programu probíhá na dobrovolné bázi. To je jednou z mnoha dalších přidaných hodnot této jedinečné akce, která dne 24. června zahájí letošní exhibici koncertem ve světelném labyrintu v Chemnitz, Brühl. Následovat budou koncerty 27. června v Küchwaldwiese v Chemnitz a 28. června v letním kině v Chomutově u Kamencova jezera.

„Letošní filharmonie je pro nás o to zajímavější, že speciálně pro tuto příležitost zkomponoval profesor Jiří Holubec z naší katedry skladbu pro sbor a orchestr. Budeme tak společně svědky světové premiéry, na což se velmi těším,“ dodává sbormistr Luboš Hána.

Co dalšího bude na programu?

Wolfgang Amadeus Mozart, předehra z Cosí fan tutte KV 588

Dalibor Štrunc, Malované na cimbál – cimbál se smyčcovými nástroji

Antonín Dvořák, Slovanské tance op. 46,  č. 6 a 8

Béla Bartók, Rumunské tance

Zoltán Kodály, Háry János Suite

prof. Jiří Holubec, Díla pro letní filharmonii

Velký letní filharmonický orchestr bude dirigovat Örs Balogh, sbor si vezme na starosti Luboš Hána.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*