Přijďte v sobotu do Litoměřic a můžete se zapsat někomu do života


Na Střeleckém ostrově v Litoměřicích v rámci XI. Dne záchranářů Ústeckého kraje proběhne nábor nových dárců kostní dřeně. Dobrovolníci se mohou zapsat v sobotu 15. června od 10:00 do 16:00 u stanoviště Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Je-li vám 18 až 35 let, vážíte více než 50 kg, jste zdravý, bez závažných onemocnění v minulosti a bez pravidelné medikace, tak na nábor dárců určitě přijďte. Odběru krve se bát nemusíte. Vzorek je odebrán bezbolestně, stěrem z ústní dutiny. Pro zápis je potřeba kartička zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

V České republice onemocní každoročně stovky lidí včetně mladých lidí i malých dětí chorobami krvetvorby, které vážně ohrožují jejich život. Nejznámější a nejčastější mezi těmito nemocemi je leukémie. Následují ji zhoubné nádory krvetvorby, těžké útlumy krvetvorby nebo imunity. Transplantaci kostní dřeně absolvuje v naší zemi několik set pacientů. Z toho 75 % dárců krvetvorných buněk je od nepříbuzného dobrovolného dárce. Bohužel pro každého čtvrtého pacienta se „jeho“ dárce kostní dřeně nenajde. Proto je tak nutné počet dobrovolníků v registru neustále zvyšovat! Nedarujete „jen“ kostní dřeň, ale i život. Staňte se součástí něčeho, co má rozhodně smysl. Více informací na http://www.kostnidren.cz/


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*