Přišly respirátory a roušky, kraj jich dostal ale minimum


Ústecký kraj jako celá republika je bez respirátorů a roušek. Dodávka od státu přišla, ale jen 3 480 kusů. Přednostně je získá ústecká Masarykova nemocnice a krajská záchranná služba. Jsou to přibližně tři procenta ochranných pomůcek, které jsou potřeba. Další krajské a městské nemocnici i praktičtí lékaři tak musí zatím počkat.

Ochranné prostředky nakupuje ministerstvo zdravotnictví centrálně. Ústecký kraj měl požadavek na 150 tisíců kusů respirátorů. Jen krajská záchranka jich na čtyřměsíční provoz totiž potřebuje asi 25 tisíc.

Podle vedoucího Krajského odboru zdravotnictví Petra Severy se přihlásilo s požadavky na ochranné pomůcky více než tisíc zařízení, nemocnic, praktických lékařů a poskytovatelů sociálních služeb.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček říká, že by další dodávka měla dorazit příští týden. „V tuto chvíli se musím omluvit všem, kterým jsme to slibovali. Ale není to naše vina a nejsme momentálně schopni další respirátory zajistit. Budeme čekat na příští týden, kdy nám bylo předběžně oznámeno, že v polovině týdne můžeme dostat další zásilku,“ uvedl pro Český rozhlas hejtman Oldřich Bubeníček.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*