Probuďte v dětech hudební nadání


Mezinárodní festival Mladí ladí jazz nabízí Česku program pro děti světového střihu. Pod značkou Mladí ladí dětem zve děti od 3 do 10 let i jejich rodiče během měsíce dubna na sérii interaktivních koncertů v Praze, Brně, Ostravě, Děčíně a Olomouci.

Lektorem a průvodcem bude opět izraelsko-americký jazzman a držitel Grammy Oran Etkin, který je zároveň autorem použité unikátní vzdělávací metody Timbalooloo. S metodou slaví úspěchy nejen v USA, kde si ji oblíbily i děti hollywoodských hvězd, ale i v řadě evropských zemí. Na mimořádný koncert mohou děti i jejich rodiče zavítat 8. dubna do děčínského zámku.

Pomocí zábavných her, příběhů a písní klarinetista Oran Etkin dokazuje, že hudba je radost a každý je ve své podstatě muzikantem. Děti si tak hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví, aktivně se zapojují a nemusí znát hudební teorii ani hrát na jakýkoliv nástroj.

„Dítě je schopné mluvit plynule jazykem hudby, aniž by se muselo zamýšlet nad gramatickými pravidly,“ říká k workshopu sám Oran Etkin a dodává: „Timbalooloo je klíčem k tomuto jazyku.“ Timbalooloo nestaví na známých dětských písních, ale využívá například jazzové skladby Herbieho Hancocka, ale i africkou, brazilskou nebo indonéskou hudbu.

V letošním roce se projektu zúčastnilo přes 2000 dětí. Vstupenky je možné již nyní zakoupit v síti GoOut. Projekt Mladí ladí dětem je součástí mezinárodního hudebního festivalu Mladí ladí jazz.

„Do projektu se dlouhodobě snažíme zapojit i děti z vyloučených lokalit, dětských domovů či minorit,“ dodává za pořadatele Klára Břeňová, koordinátorka Mladí ladí dětem. Na workshopech spolupracuje festival s řadou neziskových organizací.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*