Rekordman dostal sedmitisícovou pokutu


Šest přetížených vozidel během jednoho odpoledne zaznamenali ústečtí celníci při kontrolním vážení u dálnice D8.  „Z jedenácti zkontrolovaných vozidel překročilo nejvyšší technicky přípustnou hmotnost hned šest z nich. Mobilní váhy, které celníci při svých kontrolách využívají, zaznamenaly u vozidel tuzemských dopravců přetížení o 1 750, 1 050, 900, 700, 650 a 600 kilogramů,“ řekl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý a doplnil, že rekordmanem dne se stal 59letý řidič vozidla IVECO českého dopravce, převážející pamlsky pro domácí mazlíčky.

Hlídka mu naměřila překročení celkové hmotnosti vozidla o téměř 50 procent. „Za porušení zákona o pozemních komunikacích mu byla na místě uložena pokuta ve výši 7 tisíc korun a bylo mu nařízeno přeložení vozidla před dalším pokračováním v jízdě,“ vysvětluje mluvčí krajských celníků.

Ostatním řidičům celníci uložili v příkazním řízení na místě pokuty, v souhrnné výši 18 tisíc korun. Zadokumentovaná porušení předali Odboru dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem, který dále povede s provozovateli správní řízení. „Ústečtí celníci se těmito kontrolami snaží omezit pohyb přetížených motorových vozidel po našich komunikacích, aby nedocházelo k jejich značnému poškozování a nebyla ohrožována bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. V kontrolním vážení tak budou pokračovat,“ uzavírá Jiří Nejedlý.