Rozhledna Ledvice láme návštěvnické rekordy


Návštěvnické rekordy trhá letos Informační centrum v ledvické elektrárně. Je to hlavně díky možnosti podívat se na elektrárnu a její široké okolí z ptačí perspektivy. Od 20. dubna, kdy byla veřejnosti zpřístupněna oficiální rozhledna na nejvyšší industriální budově v České republice, až do současnosti tak o výstup na ochoz na severní podpůrné věži kotelny Nového zdroje Ledvice projevilo zájem více než 6 000 osob.

„V knize návštěv jsou už plně obsazeny i některé listopadové a prosincové dny. Dokonce už máme rezervace výstupů na rozhlednu v roce 2019, a to od ledna až po duben. Jako první by k nám mělo již 5. ledna zavítat 30 členů Klubu českých turistů z Karlových Varů,“ přiblížila průvodkyně infocentra Dana Daňková.

Co se rekordů Informačního centra v Elektrárně Ledvice týče, tak návštěvnost za rok 2017 byla letos překonána hned dvakrát a „osobní“ roční rekord infocentra z roku 2010 (3 906 osob) už také padl.

„Infocentrum od svého zprovoznění na podzim roku 2009 až do 27. října navštívilo 28 026 osob. Jeho rozhledna, prosklená vyhlídka s volně přístupným ochozem, se nachází na střeše nejvyšší industriální budovy v České republice – 144 metry vysoké kotelně nového výrobního bloku. Dubnové zpřístupnění rozhledny veřejnosti se přitom bez nadsázky stalo největším hitem a návštěvnickým magnetem celé letošní sezony,“ dodává Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*