Rumburk odmítl podepsat návrh smlouvy zaslané Krajskou zdravotní

  •  

Budoucnost Lužické nemocnice v Rumburku se stalo jedním ze stěžejních témat na jednání krajského zastupitelstva. Nemocnice je kvůli dluhům v insolvenci a převzetí Krajskou zdravotní je podmíněno uhrazení loňské i letošní ztráty. Krajská zdravotní poslala do Rumburku návrh smlouvy, která se týká převzetí Lužické nemocnice.

Město Rumburk však po poradě s právníky odmítl podepsat návrh smlouvy o smlouvě budoucí, tak jak jí předložila Krajská zdravotní. Ve smlouvě chybí podle zástupců města garance, že péče zůstane v Rumburku zachována.

„I smlouva o smlouvě budoucí k určitým věcem zavazuje. Právníci nám ji v současné podobě doporučili nepodepisovat,“ řekl starosta Rumburku Lumír Kus a dodává, že i rumburští zastupitelé musí k řešení přistupovat s péčí řádného hospodáře.

Vedení Krajské zdravotní reaguje na připomínky představitelů města k návrhu smlouvy o smlouvě budoucí.

„Návrh smlouvy o smlouvě budoucí vychází z tezí k restrukturalizaci Lužické nemocnice a polikliniky zpracovaných na základě požadavku vedení města ředitelem Lužické nemocnice Petrem Dubravcem a zaslaných starostou města Jaroslavem Sykáčkem 19. června 2018,“ řekl předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Návrh smlouvy před odesláním do Rumburka odsouhlasil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, návrh odpovídá dohodě.

Loňské hospodaření nemocnice skončilo ztrátou 52 milionů korun, letos na konci května už Lužická nemocnice vykazuje další ztrátu bezmála 18 milionů a finanční plán pro letošní rok počítá s deficitem až 47 milionů. Od poloviny července je nemocnice v insolvenčním řízení. Podle insolvenčního návrhu dluží dalších 37 milionů korun zdravotním pojišťovnám, bankám a dodavatelům.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*