S Jaroslavem Komínkem o budoucnosti

Foto: usti-kscm.cz

Během minulých dvou volebních období se ve vedení kraje staral o dopravu. Dokázal vyřešit vleklé problémy svých předchůdců, kterým se hromadná doprava rozpadala pod rukama, dokázal vytvořit jednotný systém Dopravy Ústeckého kraje, založit vlastního dopravce, prosadil nákup techniky pro Správu a údržbu silnic… Zkrátka se snažil, aby se nám všem v Ústeckém kraji dobře žilo. V podzimních volbách vede Jaroslav Komínek kandidátku KSČM.

Více peněz na vzdělání

České školství od mateřských škol až po vysoké školy trpí nedostatkem peněz. Mateřských škol je kvůli tomu málo, kvalita vzdělávání v základních školách zaostává za světem. Střední školy neumí svou nabídkou oborů reagovat na požadavky trhu práce a vysoké školy nemají na důstojné platy zaměstnanců. Stát musí vzdělání podpořit, a to až 6 % HDP. To je zhruba 340 miliard korun každý rok.

Dostupné bydlení  pro mladé i seniory

Náklady na bydlení dnes rostou neuvěřitelnou rychlostí. Jen za první pololetí tohoto roku zdražily starší byty o více než čtvrtinu! Vlastní i nájemní bydlení se pro mladé rodiny i seniory pomalu stává nedostupným. Mladí mají vychovávat děti, ne řešit existenční starosti. Senioři, kteří celý život poctivě pracovali, mají prožívat pohodlný zasloužený odpočinek, ne stát na úřadech práce fronty na sociální dávky, aby vůbec mohli zaplatit byt. Je třeba zarazit spekulace s nemovitostmi, zarazit růst cen vlastního i nájemního bydlení. Stát musí podporovat výstavbu obecních a družstevních nájemních bytů a poskytovat bezúročné půjčky mladým na vlastní bydlení.

Krajské nemocnice nedáme

Zdravotnictví musí být dostupné a kvalitní, a to pro každého. Ústecký kraj vlastní Krajskou zdravotní, síť nemocnic, kterou nám jiné kraje závidí. Nedovolíme její privatizaci ani zhoršení dostupnosti špičkové péče, kterou naše krajské nemocnice poskytují.

Zastavíme zelené šílenství

Evropská unie chystá šílený (ona ho nazývá ambiciózním) plán na budování bezuhlíkové ekonomiky. Už se ani netají tím, že se budeme mít hůř. Chystají zákazy aut se spalovacím motorem, ukončení těžby hnědého uhlí a zavírání elektráren (tudíž vysokou nezaměstnanost) a uvalí ekologickou daň na dnes ještě úplně běžné věci benzínem počínaje a masem konče. Čeká nás zdražování energií, výpadky elektřiny, omezování svobody dopravy, na kterou zkrátka většina lidí nebude mít… a to všechno na dluh.

Většina politických stran u nás se tomuto děsivému plánu chystá podřídit, některé mu dokonce tleskají. KSČM říká jasné ne. Jakékoli nápady, které zhorší životní situaci obyčejných lidí, je třeba odmítnout.

Neštěstí jednoho nesmí být zdrojem zisku druhého

Zastavíme byznys s chudobou. Není možné, aby stát dále platil spekulantům s bydlením nemravné nájemné za nekvalitní byty pro sociálně potřebné. Provedeme reformu exekucí. Pokud nebude možné soukromé exekutory úplně zrušit, zregulujeme jejich nehorázné zisky a zavedeme místní příslušnost tak, aby dlužník neřešil své dluhy s exekutorem na druhém konci republiky.

Vlastenectví není ostuda

Nikdy se nebudeme hlásit k evropské národnosti. Nikdy nebudeme souhlasit se zavedením eura. Nikdy nepřistoupíme na prolomení Benešových dekretů. Nikdy nebudeme považovat nelegální vniknutí do země za právo na imigraci. Zachováme korunu, ochráníme hranice a ukončíme státní podporu nikým nevolených politických neziskovek. Být vlastencem není ostuda.