Schváleno, kraj pomůže živnostníkům zmírnit dopady koronaviru


Drobní podnikatelé z Ústeckého kraje můžou už brzy požádat o podporu 25 tisíc korun. Touto částkou podpoří kraj podnikatele působící na jeho území. Jde o stejnou částku, kterou dastali OSVČ na zmírnění dopadů koronavirové pandemie od státu.

Podle náměstka hejtmana Martina Kliky se kraj snaží doplnit vládní program částkou deset milionů korun pro každý okres. Příjem elektronických žádostí bude zahájen 11. května a dostane se na zhruba prvních 400 oprávněných z každého okresu.

„Příjem žádostí odstartuje zvlášť po jednotlivých okresech, aby se na všechny dostalo i bez ohledu na rychlost internetového připojení na daném místě,“ vysvětlil Martin Klika a dodal, že pokud nějaký okres finanční prostředky nevyčerpá, přerozdělí se do ostatních.

Žadatel o krajskou podporu, musí udržet živnost nejméně do konce roku a to by se jim s podporou mělo podařit. Podle hejtmana kraje Oldřicha jde podporu pro ty nejdrobnější živnostníky, jako jsou kadeřnice nebo majitelé malých obchůdků a kteří zůstali v současné době úplně bez příjmů.

Celkem podpora kraj vyjde na 70 milionů korun z rozpočtu pro rok 2020. Informace o dotačním programu najdete i na webu krajského úřadu.