Senioři z Děčína si mohou nechat nakoupit nebo dovézt oběd


Nákup a donášku potravin osamělým seniorům nad 65 let v současné době poskytuje v Děčíně několik organizací. Dovoz základních potravin je zdarma, za nákup senior zaplatí při převzetí.


Seniorům nakoupí Oblastní spolek Českého červeného kříže. Objednání nákupu je možné na číslech: 412 511 634 nebo 608 870 260 u paní Cachové. Rozvoz se provádí v pondělí a čtvrtek, v případě většího zájmu bude možné domluvit se i na jiné dny. Základní potraviny se nakupují v nákupním centru Kaufland. Nákup si senior převezme a dle ceny nákupu na doložené účtence zaplatí dobrovolníkovi penězi – hotově.

Nákup přiveze i Centrum sociálních služeb. Objednání nákupu je možné na telefonním čísle 770 105 973. Rozvoz potravin se provádí denně v době od 7:00 do 15:30 hodin. Jednotlivý nákup je limitován maximální odhadovanou cenou 500 Kč.

Volat můžete i Dobrovolnické centrum Slunečnice. Centrum přijímá objednávky na rozvoz potravin. Kontaktujte paní Doubravku Dostálovou na čísle 739 355 705 nebo na e-mailu dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz. Centrum zároveň hledá dobrovolníky, například středoškoláky.

S hotovými jídly pomůže Restaurace Tropical Jílové. Restaurace seniorům a dalším zdravotně postiženým nabízí obědy z denního menu a s dovozem zdarma. Objednávky na telefonním čísle 603 229 092.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*