Silný vítr trápí Ústecký kraj


Hasiči kvůli silnému větru vyjeli v Ústeckém kraji zatím k 25 zásahům. Od včerejší půl osmé večerní do dnešní osmé hodiny ranní měli nejvíce zásahů na Děčínsku, a to hned třináct. Na Teplicku a Ústecku měli dosud shodně po jednom zásahu.  Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy a větve na silnice, dráty vedení a jednom případě i spadlý sloup.

„V okresu Teplice šlo o spadlý strom na silnici u obce Lelov a v okresu Ústí nad Labem odstraňovali hasiči strom ze silnice u Tisé. V okresu Děčín vyjely jednotky k 13 zásahům na spadlé stromy na silnici a v jednom případě na dráty vedení. Jednotky zasahovaly v Horním Jindřichově, Rynarticích, Kerharticích, České Kamenici, Chřibské, Heřmanově, Valkeřicích, Mikulášovicích, Rožanech, Varnsdorfu a Království. V okresu Chomutov vyjely jednotky ke třem zásahům na spadlé stromy v Měděnci, Málkově a Chomutově. A v okresu Most vyjely jednotky k 5 zásahům. Odstraňovaly spadlé stromy ze silnic u Nové Vsi, Brandova a Litvínova,“ upřesňuje Lukáš Marvan, mluvčí hasičů.

Silný vítr nás bude trápit ještě v průběhu dneška. Varování Českého hydrometeorologického ústavu před silným větrem platí do středečních 15:00.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*