Silný vítr zaměstnal energetiky i hasiče


Stejně jako na jiných místech v republice, také v našem regionu řádil silný vítr. Během včerejšího večera, noci a dnešního rána bylo na linku tísňového volání v Ústeckém kraji nahlášeno 113 událostí. Většinou šlo o spadlé stromy, v 88 případech. V dalších 20 případech uvolněné plechy, plechové střechy nebo spadlé dráty. Nejvíce výjezdů k spadlým stromům měli hasiči v okresu Děčín 24, v okresu Teplice 21, Ústí nad Labem 19, Litoměřice 15.

„V Podbořanech spadl strom na dům. V Děčíně na veřejné osvětlení. V Kadani se uvolnila plastová stěna, v Mostě plastová střecha u zastávky, v Dubí plechová střecha od garáže. Ve Francouzské ulici v Teplicích spadl strom na auto. V Krupce odlétla část střechy,“ vysvětluje mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Kromě hasičů vítr zaměstnal i energetiky. Situaci dopoledne upřesňuje jejich mluvčí. „V Ústeckém kraji řešíme aktuálně 6 poruch na vedení vysokého napětí, ráno bylo bez elektřiny 3 500 odběratelů, teď už je to 1 100 odběrných míst,“ doplňuje mluvčí energetiků Soňa Holingerová.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*