Soud rozhodl, Lužická nemocnice je v úpadku


Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl, že o další budoucnosti Lužické nemocnice v Rumburku bude rozhodovat insolvenční správkyně. Věřitele, kterými jsou třeba pojišťovny nebo dodavatelé, mají teď dva měsíce na to, aby své pohledávky vůči nemocnici přihlásili.

Město Rumburk jednalo o převzetí nemocnice Krajskou zdravotní. Ale po poradě s právníky odmítl podepsat návrh smlouvy o smlouvě budoucí, tak jak jí Krajská zdravotní předložila. Ve smlouvě chybí podle zástupců města garance, že péče zůstane v Rumburku zachována. Jednání však budou pokračovat i nadále, teď i spolu s insolvenční správkyní.

Podle vedení nemocnice nemusí rozhodnutí o úpadku znamenat konec zdravotní péče v Rumburku, v insolvenci může fungovat dalších několik let.

Loňské hospodaření nemocnice skončilo ztrátou 52 milionů korun, letos na konci května už Lužická nemocnice vykázala další ztrátu bezmála 18 milionů a finanční plán pro letošní rok počítá s deficitem až 47 milionů. Nemocnice dluží dalších 37 milionů korun zdravotním pojišťovnám, bankám a dodavatelům.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*