SoulMates to v Jazz Clubu rozjedou


Chcete si v Jazz Clubu užít nějaký skvělý koncert? Šanci máte třeba 29. března od 20:00 hodin, kdy se tu představí uskupení SoulMates. Vstupné je 160 korun.

Už po prvním setkání dvou pražských jazzmanů kytaristy Libora Šmoldase a bubeníka Tomáše Hobzeka s newyorským varhanním esem Brianem Charettem bylo jasné že si na poprvé padli do noty. Jejich hudba v sobě spojuje hloubku a inteligenci moderního jazzu se špínou Harlemského předměstí. Nenechte si ujít toto mezinárodní varhanní trio třech vyjímečných muzikantů.

Brian Charette (USA, varhany)

Grammy nominovaný hráč na Hammondovy varhany Brian Charette, je vedoucí osobnost v oblasti moderních jazzových varhan. Spolupracoval s mnoha významnými osobnostmi, jako jsou např. Joni Mitchell, Lou Donaldson, Chaka Khan, Cindy Lauper, Michael Buble a mnoha dalšími.
Pro renomovanou nahrávací společnost Steeple Chase natočil úspěšná alba. Jako „sideman“ natáčí s mnoha populárními jazzovými umělci, nejnověji s Tonym Desarem pro Telarc records. Brian také pracoval pro Tonight Show Band  Přes dvacet let hrál s Laczem Deczim. Bill Milkowski (Jazz Times) označil Briana za jednoho z nejlepších hráčů na B3 Hammond organ nové generace.

Libor Šmoldas (CZ, kytara)

Náš přední jazzový kytarista na sebe poprvé upozornil v Organic Quartetu Ondřeje Pivce. Ve 30ti letech má na kontě mnoho tuzemských i zahraničních zkušenností. Se svým kvartetem i jako sideman vystupoval v New Yorku, Sofii, Washingtonu, Pekingu, Londýně, Brisbane či Sydney. Hraje a natáčí s hudebníky jakými jsou George Mráz, Jeff Ballard, Bruce Barth, Ingrid James, Sam Yahel, Bob Montgomery či Stephen Keogh.

Libor vydal 6 svých desek a na dalších hraje jako sideman. Poslední dvě alba představují jeho český kvartet s americkou saxofonovou legendou Bobby Watsonem (Intuition) a kytarové trio za doprovodu špičkové světové rytmiky Adam Nussbaum a Jay Anderson (Dreamtime). Učí jazzovou kytaru jak na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, tak na mezinárodních workshopech u nás, v Anglii, Německu, Řecku či Austrálii.

Tomáš Hobzek (CZ, bicí)

Tomáš Hobzek, zakládající člen kapel Organic Quartet a Points, je jedním z nejvytíženějších bubeníků u nás. Mezi významné hudebníky se kterými spolupracoval nechybí Emil Viklický, Ondřej Štveráček, Rhoda Scott, Joel Frahm, Jake Langley, Paul Lieberman či Milan Svoboda.
V roce 2010 vydal u Animal Music své první sólové album Stick It Out na kterém jsou i jeho vlastní skladby. Na nahrávce ho doprovází holandský saxofonista Cyrille Oswald, francouzko-americký pianista Dan Tepfer a basista Tomáš Liška. Tomáš hraje na desítkách alb jako sideman. Střídavě žije v Praze a v Berlíně.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*