Střední škola AGC se připravila na nový školní rok


Střední škola AGC a.s. se stejně jako ostatní vzdělávací  instituce  připravily na  nový  školní  rok, který, jak všichni doufáme, již proběhne za standardních podmínek, na rozdíl od předchozích dvou let.

Pro naše žáky proto chystáme řadu novinek. Jako  každý  rok  proběhla  v  době  letních  prázdnin rekonstrukce několika učeben, vyměnili  jsme  podlahovou  krytinu,  vymalovali  a  vybavili  je  zcela  novým  nábytkem,  protože  pohodlí  a komfort žáků jsou pro nás velmi důležité.

V  souvislosti  s  oborem  Mechanik  elektrotechnik jsme vybudovali zcela novou dílnu určenou pro leptání plošných spojů a kompletně zrenovovali dílnu elektroniky.

Na začátku nového školního roku nainstalujeme první pracoviště pro výuku automatizace a robotiky od společnosti Festo, které bude možné propojit s robotickou rukou Festo – Mitsubishi, na níž se mladí robotici budou připravovat do reálného života.

Pro  učně  oboru  Elektrikář  naši  mistři  během prázdnin vyrobili univerzální výukové panely  pro  zapojování  domovních  i  průmyslových aplikací.

Budoucím učitelkám jsme pro lepší přípravu  pořídili  speciální  výukové  pohybové  sady  a  didaktické pomůcky.

V  oblasti vzdělávání jsme se přihlásili k pokusnému ověřování kombinovaného vzdělávání, pokusnému ověřování nahrazení  odborné  profilové  maturitní  zkoušky certifikátem ECDL, získali jsme grant pro realizaci  odborné  stáže  našich  žáků  v  Maďarsku  a  připravujeme odbornou stáž pro vybrané žáky do AGC Automotive v Belgii.

Ing. Tomáš Holomek,   ředitel školy

 

Střední škola AGC a. s.

Rooseveltovo náměstí 5, 415 03 Teplice

Tel: +420 417 538 357

GSM: +420 602 233 045

www.skola-agc.cz