Taxík Maxík bude v Mostě jezdit už v lednu


V prosinci město Most převezme  od  Nadace  Charty  77  osobní  automobil,  který  bude  využíván  pro  služby takzvaného  Taxíku  Maxíku. Jedná se o službu pro seniory a    zdravotně znevýhodněné občany  z města  Mostu,  kteří budou moci od ledna příštího roku využívat tento vůz za zvýhodněných podmínek.

Službu bude zajišťovat Dopravní  podnik  měst  Mostu a  Litvínova, z tohoto důvodu je třeba uzavřít smlouvu o výpůjčce  motorového  vozidla s  uvedenou společností a uzavřít  smlouvu  o podmínkách provozování automobilu právě v  rámci projektu Taxík Maxík. Radní  uzavření  těchto  smluv schválili. Služba  Taxi  Maxi  zahájí svou činnost 2. ledna 2018.

Senioři nad 70 let a zdravotně znevýhodnění občané, tedy držitelé průkazů ZTP či ZTP/P, s  trvalým pobytem v Mostě budou moci tuto službu využít za zvýhodněných  podmínek,  za cestu taxíkem zaplatí pouze 30 Kč.  S  přepravovanou  osobou může jet jeden člověk jako doprovod, i ten zaplatí za dopravu  uvedenou  částku.  Služba bude v provozu ve všední dny od 7 do 15 hodin a objednat ji je třeba telefonicky nebo mailem  nejméně  jeden  pracovní den předem.