Teplická hvězdárna je po rekonstrukci, brzy otevře

  •  

Hvězdárna na Písečném vrchu se po víc než padesáti letech dočkala kompletní rekonstrukce. Ta stála 25 milionů korun a zaplatil ji zřizovatel hvězdárny, Ústecký kraj. Původní stavbu z roku 1957 postavili nadšenci z astronomického kroužku teplického muzea.

„V září zahajujeme provoz. Ještě před otevření pro veřejnost nás navštíví hejtman kraje Oldřich Bubeníček spolu s radními. Kdykoli od 20. září nás můžete navštívit i vy. Program akcí naleznete na webových stránkách HaP,“ zve ředitel Severočeské hvězdárny a planetária v Teplicích Zdeněk Moravec.

Než se na podzim otevře nová hvězdárna veřejnosti, tak musela projít mnoha změnami. Silueta objektu je sice podobná, protože obě kopule zůstaly a stále dominují. Část budovy mezi kopulemi byla celá odstraněna a nahradilo ji nové moderní hvězdářské centrum s vyhlídkovou terasou.

Rekonstrukce zahrnovala kromě střešní a stropní konstrukce a terase, také novou fasádu včetně zateplení. Dále také kompletní výměnu vnitřní instalace a sociálních zařízení. Díky stavebním úpravám interiéru, došlo ke zvýšení kapacity přednáškového sálu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*