Teplická judistka vybojovala zlatou medaili

  •  

Tento víkend se konalo v Praze další kolo světové tour. Na této soutěži měl teplický ProSport svou závodnici v osobě Věrky Zemanové. Věrka se dvěma medailemi v zádech z posledních dvou turnajů světové tour a po velmi úspěšném vystoupení na středečním ME mixů byla jednou z favoritek na medaili. Obávali jsme se ale toho, jak se na naší závodnici projeví únava z dlouhého cestování do Asie, změna časového pásma a únava ze středečního ME.

Nutno dodat, že zbytečně. Věrka na domácí půdě od prvního zápasu ukazovala, že bez medaile z tohoto turnaje nehodlá odjet. Doslova drtila jednu soupeřku za druhou a postupně porazila Holanďanku, Slovinku, Španělku a Chorvatku. bylo před námi finále s Ukrajinkou.

Ani tady se ale Věrka příliš neohřála a po dvou hodech zvítězila před časovým limitem. Zlato,… první zlato české závodnice na Pražském turnaji světové tour po třinácti letech. Takovýto výkon nemohl uniknout pozornosti a Věrka se stala osobností dne na stránkách Evropské unie juda. Jistě tomu přispěl i zcela výjimečný výkon, když Věrce stačilo na vítězství v celém turnaji pouhých devět minut.

Naše závodnice tak výrazně poskočila ve světovém a evropském žebříčku. Je světovou dvanáctkou a evropskou trojkou, což je dobrým signálem před nadcházejícím ME v Bulharsku a MS na Bahamách. V následných dnech Věrku čeká závěrečná příprava na tyto vrcholy sezony. Nejprve začínáme desetidenním kempem v azerbajdžánském Baku. Následovat budou kempy v Hranicích, Minsku a domácí rekondiční kemp.

Václav Prokeš, Pro Sport Judo Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*