Tip Radka Spály


S počátkem nového roku se Regionální muzeum v Teplicích pouští do mnoha nových a zajímavých projektů, především ale – se závěrem února přichází i závěr a ukončení úspěšné a velmi zajímavé výstavy Teplice za 1. republiky – máte tak do 25. února poslední možnost výstavu shlédnout.

Navíc jako takovou třešinku na dortu doprovodných akcí k výstavě připravujeme na svátek sv. Valentina dobovou módní přehlídku ve stylu 20. let. Počet možných návštěvníků je sice velmi omezen kapacitou sálu – o to exkluzivnější ovšem samotná přehlídka bude. Jak se říká: něco starého končí a něco nového začíná…  I rok 2019 bude nejen pro nás ale pro celé Teplice rokem plným výročí: 80 let od vypálení synagogy; 100 let od požáru městského divadla, 300 let od vztyčení morového sloupu M.B.Brauna, 30 let od ekologických demonstrací a sametové revoluce v listopadu 1989.

Všechna si budeme chtít připomenout a připravit k nim zajímavé výstavy, ale také další poutavý program! A to nemluvím o klasických výstavách, kterých je na letošní rok připravována celá řada a velmi zajímavých – například „crossoverová“ výstava ´Brouci´ o hmyzu ve výtvarném umění; průřezová výstava umělecké a užitkové keramiky Graniton z 1. třetiny 20. století; výstava prací ceněného teplického výtvarníka Dalibora Worma; fotografie z teplického atelieru nejvýznamnějšího českého fotografa 2. poloviny 19. století Františka Fridricha nebo konečně i rozsáhlá výstava o činnosti Sekce výtvarného umění Teplického museálního spolku ve 30. letech, která naváže na současnou výstavu Teplice za 1. republiky tématem výtvarného umění té doby.

A pokud vše dobře dopadne můžeme se také 15.června těšit na zajímavý a exkluzivní koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v sále teplického zámku. Takže i když teplický zámek čeká v letošním roce viditelná a zdlouhavá oprava střechy – tak i pod tou opravovanou střechou se bude dít spoustu zajímavého, co určitě bude stát za návštěvu – a nejenom jednu!

Radek Spála, Ředitel Regionálního muzea v Teplicích


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*