U Litvínova už druhý den hoří hala skládky, hrozí její zřícení


Už druhý den u Litvínova likvidují hasiči požár skládky Celio. Hasiči stále ochlazují konstrukci a plášť haly v areálu skládky. Zároveň povolali na místo statika a kolový nakladač speciální hasičské jednotky z Hlučína, aby z požárem zničené haly vyvezl prohořelý a promáčený odpad. Na místě zasahuje asi stovka hasičů.

Požár na skládce Celio řešil také Ústecký kraj. Na místě v době požáru byl člen Bezpečnostní rady Ústeckého kraje náměstek hejtmana Martin Klika a průběh události konzultoval s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje i zástupci společnosti Celio.

„Město Litvínov přijalo nabídku pomoci od kraje, především monitoringu zplodin a spadu nebezpečných látek v ovzduší, zareagovalo až po několika hodinách požáru, kvůli kterému byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu,“ uvedl Martin Klika. Příčinami požáru a jeho důsledky se bude Bezpečnostní rada Ústeckého kraje zabývat na nejbližším jednání.

Celio provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku.  Už oni na stejném místě hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*