Ústecký kraj aspiruje na prestižní americkou cenu


Do nominace se kraj dostal díky natáčení oscarového filmu Králíček Jojo. Ve snímku jsou dobře rozpoznatelná města Žatec, Úštěk a také kulisy bývalého cukrovaru v Lenešicích. Za výběrem lokací stojí lokační manažer Jan Adler, který spolupracoval s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje.

„Podle ohlasů jsou místní na poslední snímek Jojo Rabbit náležitě hrdí a film se jim líbil, což je zásluha i Filmové kanceláře Ústeckého kraje,“ řekl Jan Adler.

Mezinárodní lokační unie LMGI (Location Managers Guild International) se sídlem v Hollywoodu uděluje každoročně cenu nejlepším lokačním manažerům filmů, seriálů i reklam v několika kategoriích. Jan Adler se dostal do nejužšího výběru šesti nominací v kategorii historických filmů, na ocenění ho doporučila národní filmová kancelář Czech Film Commission. O cenu se během finálového večera utká s lokačními manažery nejoceňovanějších filmů loňského roku jako například Tenkrát v Hollywoodu, 1917 nebo Malé ženy. Finálový večer se uskuteční 24. října.

Ústecký kraj připravuje pro filmaře na příští rok vlastní dotační program na podporu audiovizuální tvorby, díky kterému by štáby mohly získat na natáčení část financí přímo od kraje. I díky vstřícnosti a spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje se sem filmaři rádi vracejí a na natáčení se tak podílí řada místních dodavatelů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*