Ústecký kraj dočká nového vedení, bude ustavující zastupitelstvo

Foto: ANO

Lídři uskupení ANO, ODS a Spojenců pro kraj podepsali koaliční smlouvu. Post hejtmana získal lídr hnutí ANO v kraji a poslanec Jan Schiller. V jedenáctičlenné krajské radě bude mít ANO pět křesel, ODS čtyři a Spojenci pro kraj dva. Ustavující zastupitelstvo bude v pondělí 16. listopadu od 10:00 hodin v konferenčním sále krajského úřadu.

Zastupitelstvo se kvůli pandemii koronaviru uskuteční za přísných hygienických opatření. „Režim ustavujícího zasedání bude obdobný, jako při posledním zářijovém zasedání. Veřejnost nebude mít přístup přímo do konferenčního sálu a v předsálí pro ně bude vyhrazený prostor, ze kterého mohou živě sledovat přenos na televizních obrazovkách,“ vysvětluje mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf s tím, že v případě, že bude veřejnost chtít vystoupit v průběhu jednání zastupitelstva, bude hovořit k zastupitelům do mikrofonu v předsálí a obraz bude v jednacím sále promítán.

Pokud bude některý ze zastupitelů nemocný, nebo v karanténě, je možné, že slib složí online. „Online zastupitelstvo a složení slibu v podstatě zákonu neodporuje. V nastalé situaci, by to bylo to nejlepší možné řešení,“ uvedl Schiller. Hnutí ANO obsadí v zastupitelstvu sedmnáct křesel, ODS osm, STAN sedm, Piráti šest, SPD pět. Spojenci pro kraj, KSČM a Lepší sever po čtyřech křeslech.