Ústecký kraj má novou ředitelku Úřadu práce


Ředitelkou Krajské pobočky Úřadu práce v Ústí nad Labem se od začátku roku 2024 nově stala Martina Bečvářová, která zvítězila ve výběrovém řízení na toto služební místo. Dosud vedla pracoviště úřadu práce v Teplicích.

„Oblast zaměstnanosti a trhu práce v Ústeckém kraji má velký potenciál, který je potřeba naplno využít. K tomu může Úřad práce ČR přispět svými iniciativami, jako je zajištění odborných školení a programů pro rozvoj dovedností a znalostí, spoluprací s podniky pro vytváření pracovních příležitostí a jejich následnou podporou. Otevřeným dialogem s místními firmami a komunitou může také přinést užitečné nápady, které povedou k novým inovacím a podnikatelským projektům, které by mohly posílit místní ekonomiku s cílem dosažení vysoké zaměstnanosti a navýšení kvalifikované a inkluzivní pracovní síly,“ říká nová ředitelka krajské pobočky Martina Bečvářová, která na Ústecký kraj nedá dopustit.

Martina Bečvářová byla ředitelkou kontaktního pracoviště Úřadu práce přes 12 let.  Nepojistným sociálním dávkám a problematice zaměstnanosti se věnuje od roku 1995. Působila také v místní a okresní správě a jako technik v elektrárně v Počeradech. Vystudovala totiž České vysoké učení technické v Praze.  Ráda tráví volný čas se svou rodinou a také ráda sportuje, věnuje se běhu a volejbalu.

 „Ústecký kraj patří mezi strukturálně nejvíce znevýhodněné regiony naší země. Trpí problémy v oblasti zaměstnanosti, ekonomiky i sociální sféry, je zde dlouhodobě jedna z nejvyšších nezaměstnaností. O to důležitější je, aby v tomto kraji byl Úřad práce co nejaktivnější, a právě proto jsme paní ředitelku Bečvářovou vybrali. Očekávám od ní, že v Ústeckém kraji postupně transformuje celý Úřad práce do pružnější, efektivnější státní organizace, která dokáže rychle a spolehlivě poradit a pomoci lidem v různých životních situacích, zejména těm zranitelným. Věřím, že si povede dobře, ze své pozice se ji budu snažit maximálně podpořit,“ shrnuje generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof.

Na podzim loňského roku byla v souladu se zákonem o státní službě vyhlášena výběrová řízení na místa ředitelů Krajských poboček Úřadu práce ČR. Do výběrového řízení se přihlásily desítky kvalitních zájemců nejen z řad zaměstnanců Úřadu práce, ale i z dalších státních institucí či soukromého sektoru. V čele Krajských poboček Úřadu práce ČR nyní stojí osm nových ředitelů, v dalších krajích pozici obhájili ředitelé dosavadní.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*