Ústecký kraj opět na filmových plátnech

Foto:Total HelpArt

V průběhu ledna přišly do kina hned dva nové filmy, které se natáčely v našem kraji. Film Případ mrtvého nebožtíka natáčel v hale litoměřické nemocnice místní rodák, režisér Miloslav Šmídmajer. Ten se do města vrací při natáčení svých snímků opakovaně a zahrála se tu mimo jiných třeba Eva Holubová.

Zahraniční snímek Králíček Jojo paroduje nacismus a hitlerovskou propagandu. Film se setkal s velkým ohlasem a získal hned šest nominací na prestižního filmového Oscara. Králíček Jojo se z velké částí natáčel v červnu a červenci 2018 na Lounsku, v Úštěku nebo Žatci. Jednu z rolí si zahrála i americká herečka Scarlett Johanson.

Už brzy do kin zamíří hudební komedie Ondřeje Trojana Bourák, která se točila ve Šluknovském výběžku. V létě se pak dočkáme premiéry filmu Zátopek, který se točil na lounském stadionu.

Krajská filmová kancelář aktivně spolupracuje s filmaři při řadě projektů. Podle Barbory Hyškové z Filmové kanceláře Ústeckého kraje filmaře sem láká velké množství vhodných lokací, kvalitní služby, nebo blízkost hlavního města.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*