V Bílině funguje nová chráněná dílna


Nová chráněná dílna začala fungovat v Bílině. Zaměstnává pět zdravotně handicapovaných lidí z Bíliny a okolních vesnic. Ti se věnují poskytování služeb i výrobě.

“Zaměstnáváme šičku, švadlenu, slečnu na žehlení prádla a dva muže, kteří se věnují tisku a polygrafii,” uvedla Lada Novotná, předsedkyně spolku Šance žít, který dílnu provozuje. Na poloviční úvazek v dílně působí i grafička.

Služby pracovníků může využívat široká veřejnost. “Zajistíme úpravy i opravy oděvů, šití na zakázku, žehlení prádla, ale i tisk například svatebních oznámení, vizitek nebo různých brožur,” upřesnila Lada Novotná.

Zaměstnanci chráněné dílny mají různý zdravotní handicap. “Pracovala jsem v několika chráněných dílnách, ale nelíbily se mi podmínky, ve kterých jsme tam jako zaměstnanci pracovali. Chtěla jsem vytvořit dílnu, kde budeme jako rodina a práce zde bude příjemná. Jelikož jsem z Bíliny, bylo pro mě samozřejmé vybudovat tuto dílnu zde,” doplnila předsedkyně.

Kromě poskytování služeb mohou lidé využít i nákupu výrobků, které v dílně vznikají. Jedná se například o trička s ručně malovaným potiskem, kabelky, módní nebo bytové doplňky. Chráněnou dílnu U Lady najdou lidé na rohu ulic 5. května a Opletalova. Otevřeno má každý všední den od 8 do 16 hodin.

Pavlína Nevrlá


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*